Cílem semináře je prezentovat potřeby uživatelů psychiatrické péče a jejich blízkých během hospitalizace na psychiatrii a následné péči v přirozeném prostředí, představit pozici a činnost „Manažera kvality péče” a informovat o možnostech a důležitosti zapojení sociálních služeb již při hospitalizaci. Byli bychom rádi, kdyby výstupem semináře bylo trvalejší navázání spolupráce a setkávání se v užších skupinách, kde bychom se věnovali způsobu transformace psychiatrické péče v souladu s potřebami duševně nemocných.

Ve dnech 14.-16.10. se náš člen Daniel Černík zúčastnil meetingu pořádaném německou celosvětovou farmakofirmou Boehringer Ingelheim (BI) ve městě Meinz u Frankfurtu nad Mohanem. Firma BI se chystá na trh uvést nový lék a proto sezvala tento meeting tvořený pacienty i odbornou veřejností. Firma BI by chtěla tento nový lék otestovat na pacientech a tak zjišťovala, jaké by byly reakce na letáky, video, dotazníky atd. Meeting byl velice přínosný z hlediska odborné angličtiny i probíraného testování.

Na adrese Panská 13, Brno, ve druhém patře, se můžete stále zúčastnit výstavy prací výtvarníků s mentálním či psychickým handicapem.

Členka Spolku KOLUMBUS  Ing. Markéta Dohnalová ve spolupráci s uživatelským hnutím za Jihomoravský kraj O nás s námi, vás zvou na výstavu obrazů s názvem  " Za zrcadlem " . Kromě výstavy jejích obrazů si budete moct zakoupit i její dvě knihy a básnické sbírky. Viz. pozvánka.

30. září od 14:00 proběhl v Radavě bowling s Klubem Mosty a Spolkem KOLUMBUS.