• 005

  Bláznit je lidské, být dokonalý božské ...a já nejsem dokonalý

 • 004

  Každá bolest skrývá své pozitivum.

 • 003

  Na konci tunelu je vždy vidět světlo.

 • 002

  Lidská blízkost je silnější, nežli jakýkoliv jiný medikament.

 • 001

  Nikdy neříkej, že se k nám nedostaneš.

Logo
PDZ

Zveme Vás na 11. Setkání nad péčí o duševní zdraví za jihomoravský kraj.

Na stránkách Školy Hostivař vyšel rozhovor se členy KOLUMBUSu, kteří na této škole dělali přednášky o vlastní zkušenosti s duševní nemocí.

 

Ve dnech 3. – 4. 12. 2019 se konala konference s názvem „Efektivní nemocnice 2019“, které se zúčastnily 2 členky našeho Spolku KOLUMBUS. Bylo předneseno mnoho zajímavých příspěvků a vyhlášena řada ocenění. Absolutním vítězem projektu „Nemocnice ČR 2019“ se stala Nemocnice Strakonice, a. s. Děkujeme organizaci HCI za pozvání a budeme se těšit v příštím roce.

Dne 10.12. proběhl seminář Nejste na to sami, který pořádal spolek O nás s námi a na kterém jsme se podíleli. Seminář se uskutečnil v sále Administrativního a školícího centra Jihomoravského kraje. Za uživatele přednesli svoji prezentaci Tomáš Sedláček a Iva Homolová, prezentace byla shrnutím uživatelských podnětů z deseti setkání uživatelů Jihomoravského kraje, dále vystoupily PhDr. Ing. Jana Ševčíková Sladká, manažerka kvality péče v PN Brno a Mgr. Pavla Kovářová, regionální konzultantka projektu Deinstitucionalizace reformy péče o duševní zdraví pro Jihomoravský kraj. Obsahem obou příspěvků bylo představení funkce a činnosti manažera kvality péče a představení fungování vznikajících multidisciplinárních týmů.

Semináře se zúčastnilo 51 osob, uživatelé, sociální pracovníci, psychologové a zástupci JM kraje.

Všichni přednášející obdrželi na závěr jako poděkování malý dárek od Tomáše Sedláčka, domácí mátový čaj v originální krabičce s logy obou spolků.

Výstavy v Brně poběží až do ledna, pokud máte čas, určitě zavítejte.

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS