• 005

  Bláznit je lidské, být dokonalý božské ...a já nejsem dokonalý

 • 004

  Každá bolest skrývá své pozitivum.

 • 003

  Na konci tunelu je vždy vidět světlo.

 • 002

  Lidská blízkost je silnější, nežli jakýkoliv jiný medikament.

 • 001

  Nikdy neříkej, že se k nám nedostaneš.

Logo
PDZ

Je to zde, festival Bohnice na Housce se uskuteční i letos o víkendu 30. a 31. července!
Festivalu, který pořádá Psychiatrická nemocnice Bohnice, se stejně jako dříve zúčastní i Spolek Kolumbus.

Během akce budete mít možnost prohlédnout si hrad Housku. Akce také sbližuje rozmanité druhy umění s problematikou duševního onemocnění.
Budete moci navštívit prezentaci různých organizací … Přivítá a obohatí nás svými dovednostmi Centrum psychosociálních služeb Psychiatrické nemocnice Bohnice, Centrum duševního zdraví Prahy 8, Bona o. p. s., Spolek Kolumbus a Psychiatrická nemocnice Kosmonosy.

Ovšem čeká vás toho mnohem více: účastníci si budou moci zakoupit nebo dokonce i vyrobit vlastní keramickou nádobu, namalovat obrázek na textilní polotovar, vyrobit košík z proutí a rovněž zhotovit vitrážový šperk. O to se postarají zástupci terapeutických dílen z bohnické nemocnice.
Příležitostí, jak nabýt řemeslnických dovedností a přitom se skvěle bavit, bude hodně!

Nemůžeme zapomenout ani na bohatý kulturní program, o který se organizátoři postarali.  
Od hudby až po divadla vás zaujmou například: "Pralesní pohádky" divadla Tondy Novotného, autorská dílna Šerlok "O víle Jezírce", taktéž písničkář Jan Burian a mnoho dalších skvělých umělců!

Na festival samotný je vstup zdarma a z každé zakoupené vstupenky na prohlídku hradu Houska jde vybrané terapeutické dílně deset korun jako dar. Tak na co ještě čekat, Spolek Kolumbus a další partneři festivalu Vás na akci moc rádi uvidí!

Copyright © 2023 - Spolek KOLUMBUS
PDZ