Dne 15. září se uskutečnil Jarmark u Ludmily na Náměstí Míru v Praze. Naším cílem bylo informovat širokou veřejnost o činnosti našeho spolku.

Mohli jste si u nás koupit tvorbu našich členů - malby, brožurky a pěkné špendlíkové placky. Také jste se mohli dozvědět hodně zajímavých informací o nás a chodu naší organizace :-)

Spolek Kolumbus se Jarmarku velice rád zúčastnil.

Moc děkujeme našim členům, organizátorům a všem zúčastněným za podporu i při nepříznivém počasí.

Velice rádi vás uvidíme i příště!

Náš spolek se pravidelně účastní festivalu Bohnice na Housce. Vedle prezentací různých neziskových organizací a zdravotnických institucí mívá svůj stánek, ve kterém prodává výtvarnou tvorbu svých členů. Členové spolku přijeli na akci také v letošním roce. I když počastí nebylo letos úplně ideální, dařilo se prodávat, a získaná částka byla vyšší než dva tisíce korun. Členové, kteří se na festival vypravili, si kromě komunikace s návštěvníky a prodeje hezkých obrázků také hodně odpočinuli.

O co měli lidé na našem stánku zájem?

Dvě členky Spolku Kolumbus velmi baví malování na kamínky. Některá svá díla proto nabídly k prodeji a prodalo se dvaadvacet jejich kousků, nejvíce letěly kamínky s pohádkovými postavami od Kateřiny Kuželové. Návštěvníci akce si také koupili čtrnáct obrázků, z toho dva v rámu. Čtyři obrázky prodal ředitel spolku Milan Jíša a šest děl namaloval malíř Jan Jakub Knýbel. Prodalo se také osm kusů placek (jak magnetky, tak i špendlíky), lidé si vzali i několik tužek a magnetek s logem organizace.

Je to zde, festival Bohnice na Housce se uskuteční i letos o víkendu 30. a 31. července!
Festivalu, který pořádá Psychiatrická nemocnice Bohnice, se stejně jako dříve zúčastní i Spolek Kolumbus.

Během akce budete mít možnost prohlédnout si hrad Housku. Akce také sbližuje rozmanité druhy umění s problematikou duševního onemocnění.
Budete moci navštívit prezentaci různých organizací … Přivítá a obohatí nás svými dovednostmi Centrum psychosociálních služeb Psychiatrické nemocnice Bohnice, Centrum duševního zdraví Prahy 8, Bona o. p. s., Spolek Kolumbus a Psychiatrická nemocnice Kosmonosy.

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo? 🙏

Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-Spolek-KOLUMBUS si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 15. 9. do 17. 9. 2021.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 🍀